Історія нашої школи

с. Бурбулатове

Близнюківський район

Харківська область

Телефон (05754) 61-2-40

Профіль навчання -універсальний

Село виникло у II половині XVIII столітті. Першими поселенцями були селяни-кріпаки, втікачі з Полтавщини. Вони оселялися на землі поміщика Адама, який охоче приймав їх як дешеву робочу силу. За переказами, на початку XIX століття село одержало назву Бурбулатове від слів "бір" і "Булатов" (прізвище поміщика, до маєтку якого прилягав бір).

Булатів Бір - село колись так звалось,

Бо в зелені знаходилось воно

А потім невідомий писар

У Бурбулатове перейменував йогою

Школу у селі заснували у 1914 році. Приміщення будували всією громадою. Будівельний матеріал возили селяни зі станції Дубове, допомагали люди з навколишніх сіл. На основні будівельні роботи запрошували майстрів із селища Близнюки.

1 вересня 1914 року Бурбулатівська трудова початкова школа, як щедра слобожаночка, скликала діток до свого джерельця учитися, набиратися розуму, добра.

Директором школи було призначено Поторочу Михайла. Його дружина Софія Федорівна та ЇЇ сестра Олександра Федорівна (доньки священика) стали працювати першими учителями.

При школі працювала їдальня, в якій безкоштовно харчувалися усі учні. До 1926 року школа була чотирирічною, потім стала семирічною. 2-3 роки директором школи був Федір Іванович Омельченко, згодом він став працювати у районному відділі освіти. Керувати школою став Янбих Йосип Федорович. Дітей у школі навчалося багато. У 1926 році тільки в 1-х класах було 85 учнів. Заняття проходили у дві зміни.

Статистичних даних про кількість учнів, які навчалися у школі, та про учителів, які викладали до війни не збереглося, тому що в роки Великої Вітчизняної війни, під час фашистської окупації ( жовтень 1941 - вересень 1943) архівні документи були спалені німцями. У школі вороги влаштували конюшню.

У 1942 році коли радянські війська вели бої за звільнення Близнюківського району від німецько-фашистських загарбників, під час артобстрілу один із снарядів влучив у приміщення школи і зруйнував передню стіну.

У роки війни і в повоєнний час до 1946 року діти навчалися в Миколаївській семирічній школі, тому що Бурбулатівська школа була дуже пошкоджена.

У 1946 році школу відбудували, відновилось навчання. Ремонт вівся силою учителів. Після роботи Клас Віра Яківна, Чорний Степан Павлович, Білик Настя Назарівна, Посоховена Поліна та інші учителі трудилися, щоб школу привести до належного вигляду.

У 1949 році директором школи став Білик Іван Миколайович, що посаду займав до 1959 року. Потім директором школи призначили Чорного Степана Павловича. Він керував школою з 01.09.1970 року.

До 1985 року Бурбулатівська школа була восьмирічною, згодом неповною середньою.

З 1970 року до 1985 року директором школи працював Грицай Володимир Васильович, випускник Бурбулатівської школи 1952 року. З вересня 1985 року директор - Гурова Лідія Костянтинівна.

Нині посаду директора школи займає Холод (Слісаренко) Світлана Іванівна, випускниця школи 1982 року.

Зараз вона має назву - Бурбулатівська філія Близнюківської загальноосвітньої школ І-ІІІ ступенів Близнюківської районної ради Харківської області. За свої майже 100 років існування школа підготувала до життя сотні прекрасних людей, які працювали і працюють в різних куточках нашої країни. Серед них 27 учителів : Клас Віра Яківна, Гільтій Віра Іванівна, Чорна Віра Григорівна, Ярова Олександра Тимофіївна, Приліпко Віра Іллівна, Білик Емма Іванівна, Грицай Володимир Васильович, Малієнко Емма Іванівна, Хребто Ольга Яківна, Туравєєва Зоя Василівна, Підгайна Валентина Василівна, Єна Антоніна Петрівна, Воронкова Валентина Петрівна, Педяж Леонід Володимирович, Ємельянова Зоя Анатоліївна, Мороз Олександр Миколайович, Кібенко Ольга Володимирівна, Майстренко Ірина Миколаївна, Слісаренко Світлана Іванівна, Каптюх Зоя Леонідівна, Кузьменко Вікторія Йосипівна, Жданович Надія Михайлівна, Воронков Олександр Олександрович, Бублик Галина Володимирівна, Кузьменко Наталія Йосипівна, Перегорода Вікторія Вікторівна, Воронкова Оксана Олександрівна, Білик Олександра Олександрівна.

Вчитель початкових класів Хребто (Харченко) Ольга Яківна взяла участь у конкурсі на заміщення вакантної посади викладача української мови. Нині вона працює у Харківському Державному педагогічному університеті ім.. Г.С.Сковороди викладачем кафедри теорії та методики в початковій школі.

Педагогічний колектив складається з 10 вчителів. Нині в школі працюють 7 учителів, які мають кваліфікаційну категорію " спеціаліст І категорії", 2 вчителі, які мають кваліфікаційну категорію "спеціаліст ІІ категорії"", 1 - "11-й тарифний розряд".

Учні школи активні учасники районних предметних олімпіад, спортивних змагань, різноманітних конкурсів.

Значна увага приділяється моральному, правовому вихованню. З 1966 року у школі відсутні випадки грубих правопорушень. Жоден учень не зареєстрований у Дитячій кімнаті міліції чи комісії у справах неповнолітніх.

Кiлькiсть переглядiв: 386

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.